Wielka Kolonijna Olimpiada Sportowa
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Przygoda
Radość
Rywalizacja
Szkolenie szachowe
Turniej klasyfikacyjny
Wycieczki
Zajęcia artystyczno-plastyczne
Zwycięstwo

Poniedziałek 03.08.2015

Kolejny słoneczny dzień. Piękną pogodę wykorzystaliśmy na zajęcia zarówno ruchowe jak i intelektualne. Przed południem dzieci uczestniczyły w ostatnich warsztatach z języka polskiego. Intensywny kurs ojczystego języka pozwolił uczestnikom na wzbogacenie zasobu słownictwa oraz na  utrwalenie nowych zwrotów, wyrażeń, idiomów. Przed południem koloniści również mieli okazję na zgromadzenie większej ilości punktów w rywalizacji indywidualnej w Wielkiej Kolonijnej Olimpiadzie Sportowej – konkurencja skoki przez skakankę.

Po obiedzie grupy wychowawcze zostały podzielone na grupy szkoleniowe na warsztaty szachowe. Niektórzy z naszych gości, po raz pierwszy, mieli okazję zapoznać się z drewnianym wojskiem. Prowadzący zajęcia, instruktor Pan Tomasz Kempiński wprowadza zawodników w świat drewnianych figurek, ucząc ich podstawowych zasad gry. Grupa młodsza poznała figury szachowe oraz takie pojęcia jak szach i mat. Grupa starsza szlifowała rozwój figur oraz bezpieczeństwo króla.

 

 

Z niesamowicie dużym zaangażowaniem dzieci zrealizowały kolejny punkt programu - zajęcia plastyczne. Tematem przewodnim do wykonania plakatu było "Czym dla mnie jest Polska?Czym są Polonijne Wakacje?". Praca w małych grupach pozwoliła na stworzenie przepięknych prac artystycznych.

 

 

Dzień zakończyliśmy energicznie w rytmie muzyki. Dyskoteka pozwoliła na jeszcze większą integrację grupy kolonijnej. Czekamy na kolejny dzień :)