Wielka Kolonijna Olimpiada Sportowa
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Przygoda
Radość
Rywalizacja
Szkolenie szachowe
Turniej klasyfikacyjny
Wycieczki
Zajęcia artystyczno-plastyczne
Zwycięstwo

SOBOTA 20.08.2016 rok

„ ... Dziś już ostatni dzień na kolonii
Szybko minęły te 10 dni
Każdy z nas łezkę pewnie uroni
Zanim powróci w rodzinne strony …” 

 

 
Mówi się, że piękne chwile krótko trwają, lecz wspomnienia pozostają J dlatego też te najpiękniejsze chwile z Wakacji uwietrzniono w formie filmiku.
Miłego wspominania :D
Do zobaczenia za rok!

https://www.dropbox.com/s/z48o1xeass2cbo0/WakacjezSzachamiKlewki2016%282%29.mp4?dl=0

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/rTkpgSSAoGDHbB929

PIĄTEK 19.08.2016 rok

No i wiadomo już wszystko .... końcówki ostatnich pojedynków na 64- polowych deskach trzymały w napięciu do ostatniej chwili. Prezentujemy poszczególne wyniki:

Grupa A – FIDE
I miejsce =
Kamil Lendzion - KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie
II miejsce =
Ryszard Ćwiek - UKS SP 321 Warszawa - Bemowo
III miejsce =
Łukasz Święch - KKSz Kraków
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4698/

Grupa B
I miejsce =
Tomasz Świętochowski - SRSDiM Węgrów

II miejsce = Maksymilian Waszewski - LKS Promień Kowalewo Pom

III miejsce = Marceli Trześniowski - KKSz Kraków
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4697/

 

Grupa C
I miejsce =
Bartosz Pamaniec - LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

II miejsce = Kajetan Polcyn - KS KORONA Zakrzewo

III miejsce = Łukasz Pamaniec - LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4696/

 

 

Dzisiejszy dzień był wyjątkowo sprzyjający świętowaniu. Specjalnie dla naszych podopiecznych, zorganizowano Festyn dla Szachistów. Animatorzy czasu wolnego zagwarantowali niesamowite atrakcje: dmuchańce, przejażdżka konno, samodzielna przejażdżka quadem, rywalizacja sumo, malowanie twarzy, malowanie kamieni, tańce i śpiewy.

Na zakończenie ogólnopolskiego projektu „Wakacje z Szachami z udziałem dzieci z Litwy” odbyła się dyskoteka J

 

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/rTkpgSSAoGDHbB929

 

CZWARTEK 18.08.2016 rok

Turniej szachowy już powoli się rozkręca - łzy mieszają się z radością, więc emocji jest co nie miara. Po zakończonych partiach dzieci mają możliwość przeanalizowania rozgrywki z instruktorami sportu z dyscypliny szachy.


W dniu dzisiejszym zakończono rywalizację w „Wielkiej Kolonijnej Olimpiadzie Sportowej”. W poszczególnych grupach, na dystansie 7 różnorodnych konkurencjach,  tytuł Najlepszego Sportowca Obozu wywalczyli:

Grupa A – Jakub Firmuga
Grupa B – Michał Szymanowicz
Grupa C – Michał Mac
Grupa D – Bartosz Kitewski
Grupa E – Wiktor Zubacki
Grupa F – Kajetan Żygadło
Grupa G – Julia Salamandra
Grupa H – Adam Mac
Grupa I – Szymon Wójtowicz
Grupa J – Edgar Michalkiewicz

Serdecznie gratulujemy!

Podobno zarodniki grzybów najwięcej kiełkują w wodzie ;) stąd przysłowie „rośną jak grzyby po deszczu” – nasza najstarsza grupa wybierając się na grzybobranie, dowiodła, że po deszczu muszą być i grzyby.

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/yiKcrhGGdXsXEAGfA

ŚRODA 17.08.2016 rok

W dzisiejszym dniu uczestnicy Wakacji przystąpili do kolejnych pojedynków na biało-czarnej planszy. Rundy turniejowe zmęczyły naszych zawodników, ale dały wiele możliwości na poprawianie swoich statystyk oraz poszerzanie szachowych horyzontów. Uśmiech, zadowolenie, radość, ale również „sportowa złość” i chęć poprawy wyników z tymi wszystkimi emocjami zmierzyła się kadra wychowawcza. Najbardziej cieszyły się dzieci z najmłodszych grup, które ochoczo opowiadały swoim wychowawcom jakiego szacha mata dały przeciwnikowi.


Niestety pogoda nie dopisała, więc większości zajęć odbyły się w świetlicy. Dzieci odkrywały swoje talenty muzyczne, plastyczne oraz sprawnościowe. W kolejnej części dnia, uczestnicy zasiedli do rywalizacji w grze logiczno- strategicznej Conceptus.

Najbardziej oczekiwany moment dla większości dzieci było to spotkanie z GM Kacprem Piorunem. Pan Kacper przyjechał do nas prosto z Belgradu, gdzie obronił tytuł Mistrza Świata w Solvingu w kategorii indywidualnej. Jednakże to nie jedyne złoto jakie Pan Kacper do nas przywiózł, wraz z drużyną w składzie: Pan Piotr Murdzia (nasz trener Wakacji)  i Aleksander Miśta zdobyli tytuł Mistrza Świata w Solvingu. Pan Kacper przygotował konkurencję „Wakacyjne Szachy Solo” – jednoosobowa łamigłówka logiczna.  

                                                

 https://pl.wikipedia.org/wiki/Kacper_Piorun

 http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm2=173&idn=2225

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/rAMb9sBSbG1o8jZB8 

 

 

WTOREK 16.08.2016 rok

I się doczekaliśmy… rozpoczynamy turnieje klasyfikacyjne.
Już od dziś ponad 150 kolonistów rywalizuje o tytuł najlepszego szachisty „Wakacji z Szachami” Klewki 2016. Wszyscy zostali podzieleni na trzy grupy turniejowe:

Grupa A – ranking powyżej 1600 (turniej zgłoszony do FIDE)
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4698/
Grupa B – ranking 1100- 1400
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4697/
Grupa C – ranking 1000 
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4696/

 

 

Po skończonej rundzie chętni szachiści będą mieć możliwość analizy partii szachowej, aby dowiedzieć się gdzie można było zagrać jeszcze lepiej ;)

 

 

Jednocześnie rozpoczęto turniej Conceptusa w poszczególnych grupach turniejowych. Na wszystkie sposoby dzieciaki rozwijają swoją wyobraźnię i szlifują umiejętności logicznego myślenia.

Po skończonych partiach na kolonistów czekały zajęcia do wyboru: taniec fitness, zajęcia plastyczno- artystyczne, gry i zabawy, film, tenis stołowy - bieganiec.


 

Wieczorem szaleństwo na ośrodku, atak świateł z latarek, czyli gra terenowa „Wyścig wyobraźni”. Zabawa polegająca na rywalizacji wszystkich grup wychowawczych, gdzie głównym celem gry było odpowiedzenie na szereg prostych pytań lub wykonanie zadań, jednakże zdobycie odpowiedzi lub realizacja misji wymagało pracy zespołowej. Zwycięzcą konkurencji okazała się grupa Pani Zosi – grupa F :D

 Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/CRgzTiwW8AzCwyEy5 

 

PONIEDZIAŁEK 15.08.2016 rok

Powrót do Klewek…

Poniedziałek i Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane Matki Boskiej Zielnej, koloniści uczcili specjalną Mszą Świętą, którą odprawił zaproszony ksiądz z Klewek.


Dzisiejszy dzień był ostatnią szansą na poszerzenie wiadomości szachowych, gdyż zakończył się etap szkolenia teoretycznego. Dzieci z niecierpliwością czekają na turniej, konsultując ostatnie wskazówki z prowadzącymi zajęcia.


Czas wolny podopieczni spędzili ze swoimi wychowawcami na zajęciach artystyczno- plastycznych. W ruch poszły różnego rodzaju materiały: kreda, kleje, makaron, masa solna, tworząc galerię dzieł wakacyjnych
J

 

Wieczorem kolonistów czekała niespodzianka: gość specjalny Pan Janusz Wlizło – autor gry logiczno- strategicznej Conceptus Masters. Pan Janusz przeprowadził szkolenie z podstawowych zasad gry i zapowiedział, że na naszych Wakacjach zostaną rozegrane I Mistrzostwa Polski Talentów Szachowych w Conceptusa.

 

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/6aBkvRy4hTirWAUe8 

 

NIEDZIELA 14.08.2016 rok

I lecimy dalej…

W dniu dzisiejszym dzieci przemierzając gierłoski las uczestniczyły w plenarnej lekcji historii. Naszym celem był Wilczy Szaniec, czyli kwatera główna Adolfa Hitlera w latach 1941–1944.


W drodze powrotnej do Mrągowa zawitaliśmy na Mszę Świętą do jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych - Świętej Lipki. Dodatkową atrakcją był przepiękny koncert chóru oraz prezentacja organów świętolipskich.


Po południu naszych podopiecznych czekała długo oczekiwana wizyta w Miasteczku Westernowym „Mrongoville”. Grupę kolonistów przywitał prawdziwy kowboj- przewodnik, który oprowadził nas po miasteczku zapoznając z historią, kulturą i stylem życia mieszkańców. Niesamowicie dużo emocji wśród dzieci wzbudził bogaty program, m.in.: pokazy artystyczne - jazda konna, nauka tańca country, scenka kowbojska oraz gry i zabawy - narty indiańskie, rzut podkową, rzut ringiem.

            

To była udana wycieczka :D

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/kKsH3p1dCXtPvfRU8

Wszystko co piękne i wymarzone,
niech w Twym życiu będzie spełnione.
Niech Ci życie słodko płynie,
a wszystko co złe niech szybko minie.
życzy: epika Wakacji :D

CZWARTEK 13.08.2016 rok

Starodawne przysłowie mówi: „kto rano wstaje temu Pan Bóg daje”, dlatego też uczestnicy Wakacji byli już na nogach od 5:45 J
Dzień wyzwań – rozpoczęcie 2- dniowej wycieczki. Pierwsze magiczne miejsce, które odwiedziliśmy był gotycki Zamek w Malborku. Przewodnicy opowiadali nam o ciekawostkach związanych z miejscem  wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego oraz pokazali najważniejsze zakamarki Zamku m.in. „locus secretus”
J

 

Kolejnym punktem naszej wycieczki był rejs statkiem z Fromborka do Krynicy Morskiej. Oczywiście na statku nie zabrakło gier i zabaw a w szczególności pojedynków szachowych.


Niesamowite wrażenie wśród turystów wzbudził nasz pochód zielonych czapeczek w urokliwej miejscowości usytuowanej na Mierzei Wiślanej.


Dzisiejszą noc gościł nas Ośrodek Polonez w Mrągowie.
http://www.osrodekpolonez.pl/  

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/kcEKRU811ERWQfnu6

 Kolejny raz na ogólnopolskim projekcie „Wakacje z Szachami” gościmy zwolenników japońskiej odmiany szachów – shogistów. Uczestnicy będą uczęszczać na zajęcia z gry w shogi, prowadzone przez aktualnego Mistrza Polski w Shogi – Pana Wojtka Jedynaka. Dla przypomnienie shogi to gra rozgrywana na planszy 9x9. Charakterystyczną zasadą jest możliwość umieszczenia zbitych figur z powrotem na planszy.

 Dnia 12.08.2016 roku odbył się turniej dla wszystkich chętnych uczestników Wakacji. Gościem specjalnym, który przeprowadził turniej był prezes Polskiego Związku Shogi Pan Mariusz Stanaszek. Najlepszym uczestnikiem rywalizacji wśród dzieci okazał się Patryk Korcyl. Gratulacje :)

Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4607/results.html?l=pl&tb=10_