Wielka Kolonijna Olimpiada Sportowa
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Przygoda
Radość
Rywalizacja
Szkolenie szachowe
Turniej klasyfikacyjny
Wycieczki
Zajęcia artystyczno-plastyczne
Zwycięstwo

Niedziela 02.08.2015

Kolejny dzień w Łańcucie rozpoczął się bardzo przyjemnie – od rana towarzyszyło nam słoneczko. W  przedpołudnie wybraliśmy się do Kościoła. Ksiądz odprawiający Mszę Św., powitał nas serdecznie oraz zarosił na spotkanie po uroczystości. Po wpisaniu się do „Księgi Odwiedzających” i wręczeniu przez Księdza pamiątkowych obrazków wyruszyliśmy na spacer po okolicy, zatrzymując się na lodach.

 

 

Popołudnie przebiegło bardzo aktywnie. Kolejne spotkanie z Panią Jolą, pozwoliło na dalsze ćwiczenie wszystkich umiejętności językowych: mówienie, pisanie, rozumienie tekstu czytanego. Po rozrywce intelektualnej, koloniści rywalizowali w Wielkiej Kolonijnej Olimpiadzie Sportowej. Najmłodsza grupa miała szansę uczestniczyć w XVI Pikniku Sportowo- Rekreacyjnym na basenach MOSiR. Dużą atrakcją był pokaz sztuki walki Aikido łańcuckiej sekcji oraz wesołe miasteczko. Nasi podopieczni świetnie się bawili w „bańkach mydlanym” rozgrywając bezkontuzyjny mecz piłki nożnej.

Po kolacji Pani Jolanta Wolak poprowadziła wieczorek z kulturą polską. W formie zabawy w „Familiadzie”, dzieci powtórzyły wiadomości zdobyte na warsztatach z języka polskiego. Konkurencja sprawdzała wiedzę o rozumieniu poznanych idiomów, poprawnej pisowni trudnych wyrazów, o znajomości tradycyjnych polskich dań czy o sąsiadach Polski.