Wielka Kolonijna Olimpiada Sportowa
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Przygoda
Radość
Rywalizacja
Szkolenie szachowe
Turniej klasyfikacyjny
Wycieczki
Zajęcia artystyczno-plastyczne
Zwycięstwo

 

PIĄTEK 15.08.2014

 

Ach czas leci…. Szachiści zakończyli jeden z najważniejszych bloków tematycznych na Wakacjach, a mianowicie szkolenie szachowe. Uczestnicy szkolenia zdobytą wiedzę będą mieli okazję wykorzystać na Turnieju Klasyfikacyjnym „Wakacje z Szachami”, który rozpoczynamy już jutro. Miejmy nadzieję, że te 20 godzin szkolenia pomoże co niektórym na podwyższenie swojego rankingu szachowego. Na pożegnanie trenerzy podsumowali swój cykl szkoleniowy, testem sprawdzającym.

 

Rywalizacja o tytuł „Mistrza Sportu” w poszczególnych grupach w ramach Wielkiej Kolonijnej Olimpiady Sportowej nadal trwa. Konkurencje  z jakimi musieli się zmierzyć nasi szachiści to bieg na krótki dystans oraz konkurencja do wyboru wychowawcy.

 

Święto Wniebowzięcia Maryi Panny i Matki Boskiej Zielnej uczciliśmy uroczystą wieczorną mszą świętą, którą odprawił nasz zaprzyjaźniony ksiądz Krzysztof Domaraczeńko. Ksiądz Krzysztof przyjechał do szachistów z węgrowskiej parafii pw. Wniebowzięci NMP. Wspólnie modliliśmy się o bezpieczeństwo na naszym wypoczynku, o zdrowie naszej całej kadry i dzieci, ale przede wszystkim o sukcesy szachowe dla naszych uczestników projektu. Kazanie było wyjątkowe, ponieważ było to „kazanie szachowe”, specjalnie przygotowane przez księdza na tę wizytę.

 

Serdecznie dziękujemy ks. Krzysztofowi Domaraczeńce za wspaniałą, niepowtarzalną mszę świętą.