Wielka Kolonijna Olimpiada Sportowa
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Przygoda
Radość
Rywalizacja
Szkolenie szachowe
Turniej klasyfikacyjny
Wycieczki
Zajęcia artystyczno-plastyczne
Zwycięstwo

 

CZWARTEK 14.08.2014

 

Co się dzieje na Wakacjach rano o godzinie 7:30??

 

…………………

 

Gimnastyka poranna J chętne dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z gimnastyki, które są prowadzone przez naszą wychowawczynię grupy D, panią Ernestę Miłkowską. Poprzez zabawę dzieci mają możliwość rozciągnięcia swojego ciała oraz nabrania siły na cały dzień.

 

Zwolenniczką takiego rozpoczęci dnia jest również nasza trenerka szachowa Pani Kamila Klimaszewska

 

Nie zbaczając z naszego programu kolonijnego, tradycyjnie już nasi podopieczni spędzili czas na zajęciach szachowych oraz na zajęciach sportowych. Jednakże dziś również do całej gamy atrakcji dołożyliśmy zajęcia artystyczne. Kreatywność naszych szachistów zadziwiała co nie miarę. Wszystkie grupy zaangażowały się w pełni a efektem tego były przepiękne prace artystyczne. Niesamowite było to, że dzieci potrafiły z „niczego” zrobić „coś”. Wykorzystywały dosłownie wszystko co ich otaczało. Grupa „E” (wychowawca p. Robert) swoje prace wykonała z kamieni. Grupa „D” (wychowawca p. Ernesta) do stworzenia dzieł wykorzystała patyki, trawę, liście a nawet i jabłka, natomiast grupa „G” (wychowawca p. Paweł)  skomponowała własne pozycje matowe w 3D.

 

W ramach Wielkiej Kolonijnej Olimpiady Sportowej rozegrano kolejne dwie konkurencje. Pierwsza z nich to celne rzuty do kosza. Kolejna konkurencja to strzały na bramkę. Każdy z zawodników miał 5 prób.

 

Dzisiejszy wieczór był do dyspozycji wychowawców. W grupach młodszych zapanowała kraina gier i zabaw, m. in.: kalambury, logiczne łamigłówki, gry wzmacniające więzi między członkami grupy. Natomiast grupy starsza udały się na seans filmowy.