Wielka Kolonijna Olimpiada Sportowa
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Przygoda
Radość
Rywalizacja
Szkolenie szachowe
Turniej klasyfikacyjny
Wycieczki
Zajęcia artystyczno-plastyczne
Zwycięstwo

ŚRODA 17.08.2016 rok

W dzisiejszym dniu uczestnicy Wakacji przystąpili do kolejnych pojedynków na biało-czarnej planszy. Rundy turniejowe zmęczyły naszych zawodników, ale dały wiele możliwości na poprawianie swoich statystyk oraz poszerzanie szachowych horyzontów. Uśmiech, zadowolenie, radość, ale również „sportowa złość” i chęć poprawy wyników z tymi wszystkimi emocjami zmierzyła się kadra wychowawcza. Najbardziej cieszyły się dzieci z najmłodszych grup, które ochoczo opowiadały swoim wychowawcom jakiego szacha mata dały przeciwnikowi.


Niestety pogoda nie dopisała, więc większości zajęć odbyły się w świetlicy. Dzieci odkrywały swoje talenty muzyczne, plastyczne oraz sprawnościowe. W kolejnej części dnia, uczestnicy zasiedli do rywalizacji w grze logiczno- strategicznej Conceptus.

Najbardziej oczekiwany moment dla większości dzieci było to spotkanie z GM Kacprem Piorunem. Pan Kacper przyjechał do nas prosto z Belgradu, gdzie obronił tytuł Mistrza Świata w Solvingu w kategorii indywidualnej. Jednakże to nie jedyne złoto jakie Pan Kacper do nas przywiózł, wraz z drużyną w składzie: Pan Piotr Murdzia (nasz trener Wakacji)  i Aleksander Miśta zdobyli tytuł Mistrza Świata w Solvingu. Pan Kacper przygotował konkurencję „Wakacyjne Szachy Solo” – jednoosobowa łamigłówka logiczna.  

                                                

 https://pl.wikipedia.org/wiki/Kacper_Piorun

 http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm2=173&idn=2225

Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/rAMb9sBSbG1o8jZB8