Wielka Kolonijna Olimpiada Sportowa
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Przygoda
Radość
Rywalizacja
Szkolenie szachowe
Turniej klasyfikacyjny
Wycieczki
Zajęcia artystyczno-plastyczne
Zwycięstwo

Piątek 31.07.2015

„Ucz się języka polskiego, a będzie z tego wiele dobrego” to hasło przewodnie warsztatów językowych na Polonijnych Wakacjach. Dzisiejszy dzień pozwolił dzieciom na zapoznanie się z idiomami - części ciała. Kolejnym wyzwaniem dla kolonistów było dyktando ortograficzne, sprawdzające umiejętność prawidłowego zastosowania liter „ż”, „rz”.

 

Pogoda sprzyja konkurencjom sportowym. Każdy z naszych uczestników obozu, musiał pokonać w jak najszybszym czasie tor przeszkód, który sprawdzał zręczność oraz szybkość zawodnika. Nie mogło zabraknąć również gier zespołowych, w których góruje piłka nożna.

Szczepan Góra - uczestnik obozu - obchodził swoje 15 urodziny :) oczywiście nie zabrakło "tortu" i "świeczek" oraz uroczystego odśpiewania "STO LAT"


Dzień zakończyliśmy grą terenową z użyciem latarek. W malowniczym parku, grupa starsza zmierzyła się z wyzwaniami i zadaniami quizowymi przygotowanymi przez najmłodszych uczestników z grupy B. Gra wzbudziła dużo emocji wśród kolonistów. Trudność trasy zmobilizowała grupę A do starannych przygotowań na jutrzejszy rewanż :)