Wielka Kolonijna Olimpiada Sportowa
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Przygoda
Radość
Rywalizacja
Szkolenie szachowe
Turniej klasyfikacyjny
Wycieczki
Zajęcia artystyczno-plastyczne
Zwycięstwo

CZWARTEK 30.07.2015

Zajęcia programowe ruszyły pełną parą! Rozpoczął się pierwszy dzień „Polonijnych Wakacji z Szachami” w Łańcucie. Koloniści rozpoczęli swój dzień zajęciami z języka polskiego, prowadzonymi przez nauczycielkę z wieloletnim doświadczeniem oraz z wysokimi kwalifikacjami, Panią Jolante Wolak.  W trakcie kursu językowego, poprzez zabawy językowe, dzieci mieli okazję poznać geografię Polski oraz jej kulturę. Następnie, dzięki odgrywanym inscenizacjom, nauczyli się w jaki sposób zachować się w biurze podróży.

 

 

 

Kolejnym punktem programu było otwarcie Wielkiej Kolonijnej Olimpiady Sportowej. Celem Olimpiady jest sprawdzenie przez dzieci swoich umiejętności w różnych dyscyplinach sportu oraz sprawdzenie swojej ogólnej kondycji fizycznej. Zarówno w grupie A (starszej) i w grupie B (młodszej) koloniści walczą o tytuł „Najlepszego Sportowca Polonijnych Wakacji”. Pierwszą konkurencją były biegi krótkodystansowe. Nad przebiegiem rywalizacji czuwali nasi wychowawcy: Bartłomiej Wiejaczka (grupa A) i Ernesta Miłkowska (grupa B).

 

 

 

Po obiedzie wyruszyliśmy na wycieczkę regionalną. Naszym celem był spacer po ogrodach przyzamkowych w stylu angielskim, gdzie jest wiele starych malowniczych drzew. Atutem parku jest zespół zamkowy – Zamek Lubomirskich i Potockich z XVI wieku należy do najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce.

 

 

Po kolacji, wychowankowie świetnie bawili się  przy wieczornej zabawie „Capture the Flag” – zabawa integracyjna wzbudziła wiele emocji.