Wielka Kolonijna Olimpiada Sportowa
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Przygoda
Radość
Rywalizacja
Szkolenie szachowe
Turniej klasyfikacyjny
Wycieczki
Zajęcia artystyczno-plastyczne
Zwycięstwo

 

NIEDZIELA 17.08.2014

 

W Rudce wielkie święto – Festyn „Na Święto Rocha w Rudce”, który jest zaliczany do jednej z największych imprez na świeżym powietrzu w okolicy. Festyn był połączony z V wojewódzkimi zawodami sportowo- pożarniczymi OSP z województwa podlaskiego. Główną atrakcją  były zawody strażackie, gdzie na starcie stanęło 18 powiatowych Ochotniczych Straż Pożarnych. Na takim festynie nie mogło zabraknąć dodatkowych atrakcji, czyli możliwość uczestniczenia w loterii fantowej- gdzie nasi szachiści opanowali ją prawie w 100% oraz delektowanie się takimi smakołykami jak wata cukrowa czy lody.

 

Turniej szachowy już powoli się rozkręca- łzy mieszają się z radością, więc emocji jest co nie miara. Po zakończonych partiach dzieci mają możliwość przeanalizowania swoich partii z wychowawcami, którzy na co dzień są instruktorami sportu z dyscypliny szachy. Między rundami szachiści mają możliwość odprężenia się na świeżym powietrzu leżąc lub bawiąc się na kocyku albo spędzić ten czas aktywnie, na sportowo, grając w piłkę nożną.

 

Wieczorem ponownie przywitaliśmy księdza Krzysztofa Domaraczeńko, który odprawił niedzielną mszę świętą. Przed pójściem spać, najmłodsze grupy zorganizowały dyskotekę. Głównym organizatorem odpowiedzialnym za dobór piosenek oraz stworzenia dyskotekowej atmosfery dzięki latarkom był nasz uczestnik- Cezary Kosma Rybiński. Tuż po dyskotece skocznym krokiem dzieci powędrowały do łóżeczek.