Wielka Kolonijna Olimpiada Sportowa
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Przygoda
Radość
Rywalizacja
Szkolenie szachowe
Turniej klasyfikacyjny
Wycieczki
Zajęcia artystyczno-plastyczne
Zwycięstwo

I się zaczęło… J

Tuż po śniadaniu wybraliśmy się na wycieczkę pieszą w celu zapoznania się z Szydłowcem. Przewodnicy wybrali ciekawą trasę, która pozwoliła nam zapoznać się z historią i kulturą rejonu. Trasa obejmowała następujące miejsca: kamieniołomy -> Wielki Rynek -> Kościół farny św. Zygmunta -> ratusz miejski -> gotycko-renesansowy zamek, gdzie dodatkowo mieści się Muzeum Instrumentów Ludowych.


Po obiedzie uczestnicy przystąpili do zajęć teoretycznych z gry w szachy. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością następujące osoby:

Pan Andrzej Pałosz – instruktor sportu z dyscypliny szachy, prowadzący szkolenia na terenie województwa świętokrzyskiego

Pan Jeremiasz Konopka – trener FIDE, prowadzący szkolenia we francuskich klubach szachowych.

Pani Wiesława Walkowska – instruktor sportu z dyscypliny szachy, wieloletni pedagog, prowadząca UKS ZSO Włoszakowice.


Kolejnym punktem naszego programu była Wielka Sportowa Olimpiada Kolonijna, a pierwszą konkurencją było wyścig „na raka” z piłką.

Wieczorem boisko sportowe zamienione zostało na stadion piłkarski – systemem pucharowym wyłoni się najlepsza drużyna kolonii. Oczywiście nie mogło zabraknąć drużyny kadry, gdzie mecze z ich udziałem wzbudzają największe emocje.

Galeria zdjęć – dzień 1 i 2 - https://plus.google.com/u/0/photos/106682372798047783896/album/6453264417529004433?authkey=CKnLyZiTxdOPigE